Ewangelia dla osób fizycznych - 26.02.2024

(Łk 6, 36-38)
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.
Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie»

Dostaniesz dokładnie tyle, ile nie będziesz mógł unieść. Miłosierdzie polega na tym, że zdajesz sobie sprawę z nieskończonego bogactwa, którego jesteś dziedzicem, więc dajesz hojnie wokół siebie, bez obawy straty. Nie stracisz ani tych paru groszy, które wrzucisz do puszki, nie stracisz godności, jeśli będziesz milczał o drugim człowieku, który ci ewidentnie nie pasuje i nie stracisz swej wielkości, gdy odpuścisz grzech temu, kto wobec ciebie zgrzeszył.

Masz wielkie na zwycięstwo w tym wyścigu pn. „Kto pierwszy wybaczy komu”, bo biegną w nim sami kalecy.

26 lutego 2024 09:00

K-Bedryczko @Czarny
26 lutego 2024 09:51

Dla mnie to jest właśnie źródło nadziei. A bieg wydaje sie indywidualny zawsze jestem albo pierwszy albo ostatni. Bieg etapowy.

26 lutego 2024 10:39

Rzeczywiście bieg etapowy, choć raczej trzeba wystrzegać się liczenia sumy punktów.

ParysvelParwowski @Czarny
26 lutego 2024 21:28

jakie to piękne i jakie trudne... dla mnie

Czarny @ParysvelParwowski 26 lutego 2024 21:28
27 lutego 2024 07:33

Ale, z drugiej strony, jeśli piękne to trud słodszy...

OdysSynLaertesa @Czarny
27 lutego 2024 08:05

Trudne... Ale ignorować tego nie można.

I "odpuść mam, tak jak my odpuszczamy". Czy zdaję sobie sprawę z tego że jeśli nie chcę odpuścić (i nie chodzi tylko o krzywdę fizyczną) to w swej wolności/racji, nie daję Bogu szansy żeby mi odpuścił to co chciałbym żeby mi nie pamiętał... Najwięcej tego co na języku bez przerwy roznoszę. Co gdzieś wyczytałem, usłyszałem, i w co o "wierzę" niejednokrotnie bardziej jak w Ewangelię.

O Włodzimierz Zatorski

27 lutego 2024 08:27

O Zatorski wiele, wiele rzeczy mi wytłumaczył. Jego teksty czyta się z dużą przyjemnością: mądre i przyjemne w dotyku.