Ewangelia dla osób fizycznych - 23.01.2024

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».
Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?»
I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

Więzy krwi to więzy woli. Każdym aktem posłuszeństwa wobec Boga dajesz sobie szansę na odwzajemnienie Jego miłości, ponieważ im bardziej będziesz pełnił Jego wolę, tym pełniej poznasz Jego zamysł. A ponieważ Jego zamysł jest słodki – tym bardziej będziesz chciał być Jego dzieckiem. I w końcu będziesz kochał jak dziecko, razem z innymi dziećmi, odwzajemniając na swój dziecięcy sposób ufność, którą On w tobie pokłada.

23 stycznia 2024 07:29

Trzy-Krainy @Czarny
23 stycznia 2024 22:12

Bóg zapłać za piękny komentarz. A skoro było o ufności, to niech Pan Jezus Miłosierny błogosławi i wspiera w dobrych dziełach.

24 stycznia 2024 06:58

Dziękuję i dziękuje.