Ewangelia dla osób fizycznych - 18.01.2024

Wieści z kraju i świata, które do ciebie dochodzą, są niepokojące. Ewangelia również potrafi niepokoić, ale ten niepokój kruszy skorupę i nigdy nie wysysa życia.

Wieści z kraju i świata brzmią zawsze tak samo. Ewangelia to codzienna niespodzianka.

Zapraszam.

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Gdzie się podziali ci wszyscy, gdy Go krzyżowano? Byli obok, niedaleko, w Galilei, Judei, Idumei, Zajordanii, w okolicach Tyru i Sydonu. W swoich domkach za miastem, w blokach, w kamienicach, na strzeżonych osiedlach, gospodarstwach agro – turystycznych. W swoich problemach, dobrostanach, decyzjach, samorealizacjach, planach na przyszły rok, zagadnieniach, marzeniach, okolicznościach, sytuacjach. W bolączkach, trudnościach, cierpieniach, rozczarowaniach, zgryzotach, zawiedzeniach, ambarasach, osamotnieniach, niezrozumieniach, tragediach, kłopotach, wyciach z bólu, końcach świata, skomleniach, żebraniach, piskach.

Czy pamiętasz jeszcze, jak Bóg cię uzdrowił?

18 stycznia 2024 11:24

orjan @Czarny