Ewangelia dla osób fizycznych - 16.02.2024

(Mt 9, 14-15)
Po powrocie Jezusa z krainy Gadareńczyków podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?».
Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć».

A jeśli przyjdzie taka chwila, że nie będzie za bardzo księży i nie będziesz mógł pójść do spowiedzi i komunii świętej? To wtedy zobaczysz, czym jest post.

16 lutego 2024 08:51

Matka-Scypiona @Czarny
16 lutego 2024 10:11

Racja. Ja już tego doświadczyłam w czasie tych oszukańczych lockdownów. Były parafie, które powiedziały "nie" zakazom, ale wiekszość się podporządkowała. To było straszne. Nie rozumiałam wierzących, którzy akceptowali zamknięte kościoły i msze online. Ale wtedy byli jeszcze księża. Niestety, trend jest porażająco spadkowy. Są miejsca na Mazurach, gdzie stary ksiądz obsługuje kilka parafii. Jestem wdzięczna Bogu, że mam dostęp do kapłanów i mszy i mam nadzieję, że oni też zrozumieli, jaką głupote zrobili, zamykając kościoły. W naszym seminarium  w zeszłym roku nie pojawił się żaden kandydat. Zobaczymy, czy będzie ktoś w tym roku. Jesli nie, to za 3 lata seminarium zamkną. A głód komunii będzie straszny. Moga się ziścić przepowiednie, że zrozpaczeni ludzie będą biegać po ulicach w poszukiwaniu księży, żeby się chociaż wyspowiadać.

Czarny @Matka-Scypiona 16 lutego 2024 10:11
16 lutego 2024 10:30

Na Pomorzu był jeden chętny do seminarium. Wyobraziłem sobie te puste sale i korytarze... No tak, ale pomyślałem sobie, że jednak my, w tej chwili, nie powinniśmy się martwić przyszłością (choć to naturalne) tak bardzo, tylko przede wszystkim cieszyć z tego, że jeszcze ten post na nas nie przyszedł. Jeszcze nie.